Seferihisar Gezilecek Yerler

İzmir'in şirin ve yavaş ilçesi Seferihisar, tatilcilere tüm sıkıntılarından uzak, huzurlu bir tatil sunuyor...

Seferihisar Gezilecek Yerler

İzmir'in şirin ve yavaş ilçesi Seferihisar, tatilcilere tüm sıkıntılarından uzak, huzurlu bir tatil sunuyor...

Seferihisar Gezilecek Yerler Son yıllarda İzmir'in adı sıkça duyulmaya başlanan ilçesi Seferihisar, kalablıktan uzak, sakin bir tatil yapmak isteyenleri huzurlu ortamıyla cezbediyor. Eşsiz güzellikteki plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ile de Seferihsar'da renkli bir tatil yapmanız mümkün.

Seferihisar'da gezilecek yerleri merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Seferihisar'da gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz ilk yerler elbette eşsiz güzellikteki tertemiz plajlar. Akkum Plajı ve Ekmeksiz Plajı ise bu plajların en gözdeleri. Masmavi suların pırıl pırıl kumlara değdiği bu plajlarda mutluluk dolacaksınız.

İzmir Seferihisar'da bulunan Teos Antik Kenti gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer. Sığacık iskelesi civarında bulunan antik kent ilk çağdan günümüze ulaşmayı başarmıştır. Antik kentte bulunan Dionysos Tapınağı'ı ise buradaki en önemli yapılardan. Eski kent merkezinin kuzeyine doğru düşen ve Kabakır Tepesi üzerinde yer alan Akropolis'in ise M.Ö. 4. ve 5. yüzyıllara ait olduğu düşünülmektedir.

Seferihsar'da bulunan bir diğer antik kent ise Lebedos'dur. 12 İyon kentinden biri olan Lebedos, Ürkmez beldesinde yer alıyor.

Tarihi eserlerin bolca bulunduğu Seferihisar, adeta bir rehber eşliğinde gezilecek kadar geniş bir alana yayılmıştır. Arkeolojik açıdan araştırılması gereken bölgelerimiz arasındadır.

Seferihisar'a 17 km uzaklıkta bulunan Karakoç Kaplıcaları da bu bölgede gezip görebileceğiniz yerler arasında.

Seferihisar'a çok yakın konumda yer alan Sığacık'ı da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Özellikle Sığacık Kalesi, Ekmeksiz Piknik ve Dinlenme Alanı, Asırlık Ağaç da görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Seferihisar

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Seferihisar Gezilecek Yerler

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

  • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İzmir ili sınırları içeriğinde olan Seferihisar'da bulunan Ekmeksiz Plajı, maviyle yeşilin harika birleşimini gözler önüne sermektedir.

Gelen herkesi güneşinde dinlendirirken tertemiz suyunu da paylaşır onlarla. Ayrıca Ekmeksiz Plajı'nın bir özelliği daha vardır. 2001 yılında Mavi Bayraklı plajlarımızın arasına girmiştir. Bu plaj gelen misafirlerine kamp ve piknik yerleri olanağın da sunuyor. Piknik alanlarını saran çam ormanlarıyla daha cazip duruma gelmektedir. Yaşamın kolay olduğu kentlerin Türkiye'deki ilk ve tek üyesi olan Seferihisar, Ekmeksiz Plajı ile istenilen tüm duyguları bir çırpıda veriyor. Turistlerin de fazlasıyla yoğun ilgi gösterdiği bu güzel ve tescilli plajda tatilinizin en güzel zamanlarını geçirebilirsiniz.

  • Kaplıcalar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Yaz turizmi arasından önemli bir şehir olan İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre uzağında olan Karakoç Kaplıcaları verimli bir coğrafyada kendini göstermektedir.

Kaplıcaların en ünlüsü Karakoç ılıcası olup gezilmesi gereken yerlerde biri de burada kurulan Roma Hamamı'dır.

Kavaklıdere Köyü'nün yakınlarında bulunan Karakoç Kaplıcaları, romatizmal hastalıklara, raşitizm hastalıklarına, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Kaplıca sularında; karbondioksit, sodyumklorür ve bikarbonat bulunmaktadır. Sağlık açısından oldukça ziyaretçi akınına uğrayan Karakoç Kaplıcaları, tatil için de oldukça ilgi görmektedir. Hem gezilecek yerlerini ziyaret etmek hem de kaplıca sularında rahatlamak size iyi gelecektir.

  • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Eğer yaz aylarında İzmir yakınlarına yolunuz düşerse Seferihisar\'ın sevimli beldesi Sığacık\'a mutlaka uğrayın.

Sığacık, sevimli ve sakin bir sahil kasabası olmanın yanında, muhteşem doğa güzellikleri ve masmavi berrak deniziyle de ziyaretine gelen herkesi kendine hayran bırakıyor.

Ege\'nin en güzel plajlarından biri olan Akkum Plajı mavi bayraklı tertemiz denizi ve beyaz kumsalı ile Sığacık\'ta denize girmek ve su sporları yapmak için en ideal yerlerden biri. Özellikle rüzgar sörfü için çok uygun olan bölgede bu spora ilgi duyanlar için bir de rüzgar sörfü okulu bulunuyor.

  • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

12 İyon kentlerinden biridir Lebedos. Tahminlere göre M.Ö. 7.yüzyılda kurulmuştur. İzmir'in tarihi alanlarından biridir ve Seferihisar'dan Özdere-Selçuk yolunu takip edip ulaşacağınız Ürkmez beldesindeki Kısık Yarımadası'nda bulunur.

Lebedos Antik Kenti, iyon kentlerinin en zayıflarından biriydi. Kral Kodros'un oğlu Andropompos tarafından kurulmuştur. Antik kentin çevresinde Kolophon ve Tlos Antik Kenti'nin olması sebebiyle pek gelişememiştir. İzmir tatilinizde denizin ve güneşin tadını çıkarırken kendinize bir gezi listesi hazırlamayı planlıyorsanız Lebedos'u listenize ekleyebilirsiniz.

Tarihi kalıntıların arasında keyifli bir yolculuk yapmak size kesinlikle çok keyifli gelecek. Hele tarihe fazlasıyla meraklıysanız… Lebedos Antik Kenti'nden sonra İzmir'in diğer tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret etmeyi de unutmayın.

  • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Kurulduğu dönemden bu yana birçok savaşa şahit olan Teos Antik Kent İzmir'in Seferihisar ilçesine yakın olan Sığacık Köyü'ndedir ve hikayesi M.Ö. 1000 yıllarında başlar.

Dionysos'un oğlu Athames kurucusu olarak bilinir. Teos Antik Kent, önce Perslerin yönetimi altındayken Lidyalılar ele geçirmiş ve daha sonra tekrar Persler hakimiyet kurmuşlardır.

Roma dönemi ve Hellenistik kalıntılara rastlanan kent, bir dönem bağımsızlığını kazanmış ve ticarette önemli bir yer olmuştur. Antik dünyanın en büyük tapınağı olan Dionysos Tapınağı Teos Antik Kent'in komşusu durumundadır.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini gören kente yolunuz düşerse burada 16. yüzyıldan kalan Osmanlı Kalesi'ni de görmeniz mümkün. Yolunuzun düşmesini beklemeden rotanızı çevirebileceğiniz eşsiz bir tarihi kalıntıyı en yakın zamanda ziyaret edin. Günbatımını buradan izlemek size ayrı bir keyif verecektir.